Ubytování-Brněnská přehrada

Brněnská přehrada, nebo-li Prígl (řečeno brněnským nářečím) je oblíbeným místem pro odpočinek jak místních, tak návštěvníků z jiných krajů. Vodní dílo bylo vybudováno v letech 1936 – 1940 na Svratce a slouží k rekreaci a také jako zdroj elektrické energie.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Brněnská přehrada

(kód objektu: 2095)

Lokalita: Jižní Morava - Brněnská přehrada
Koupání: 700 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 2 km
Restaurace: 700 m
Cena od: 6 510 Kč za týden

Dobře zařízená rekreační chata v pěkné lokalitě Brněnské přehrady. Chata je obklopená lesem, a je tak nejen díky své blízkosti k přehradě velmi oblíbeným rekreačním místem. Díky své poloze v …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Místní památky

 • Hrad Veveří – Je dominantní stavbou na pravém břehu přehrady. Vznikl přibližně v první polovině 13. století.
 • Kozí horka – vyhledávaná lokalita na pravém břehu přehrady. Díky velkým plážím, dobrému přístupu k vodě a mírnému klesání dna se stala velmi oblíbeným místem zejména v letních měsících.
 • Obora – Tato lokalita se nachází na pravém břehu, ve střední části přehrady. Je zde dnes již málo využívaný autokempink, zřízený v šedesátých letech minulého století, a také restaurace Obora, dříve velmi oblíbená a často navštěvovaná. Před několika lety byla uzavřena a v současné době se nachází v dezolátním stavu.
 • Přehradní hráz – Je odtud pěkný pohled na údolí pod přehradou. Na levém břehu u silnice najdete pamětní desku věnovanou hráznému Františku Šikulovi, který svým odvážným činem zabránil vážnému poškození hráze v posledních dnech 2. světové války. Poblíž pamětní desky stojí pyramida z betonových kvádrů.

Památky v okolí

 • Kaple sv. Cyrila a Metoděje – nachází v brněnské části Kníničky, v ulici U Kaple. Je spravována farností Brno-Bystrc. Kaple byla postavena v nových Kníničkách v roce 1939 ve funkcionalistickém slohu. Má poněkud neobvyklý tvar rotundy.
 • Jurkovičova vila Brno
 • Kaplse sv. Václava Brno – Kaple svatého Václava se nachází na Burianově náměstí v městské části Brno-Žabovřesky. Novorenesanční kapli, zasvěcenou svatému Václavovi, dali postavit občané osady Vinohrádky v roce 1906.
 • Kostel sv. Augustina Brno – Chrám sv. Augustina v Brně tvoří nejen dominantu náměstí Míru, ale i Kraví hory a celého Brna. Jeho kořeny sahají do roku 1930.

Rozhledny od www.chcivlastnirozhlednu.cz

 • rozhledna Babylon – Kamenná rozhledna na Zeleném kopci je nejstarší rozhlednou Moravy a druhou nejstarší u nás.
 • Brno Stará radnice – budova jejíž počátky sahají až do 13. století. Věž je vysoká 62,66 m a je přístupná veřejnosti.
 • rozhledna Čebínka – rozhledna na kopci Čebínka, výška věže je 38 m, pěkný výhled na Pálavské vrchy, Brno, Kuřim, Tišnov, Zlobice i Dukovany.
 • Menšíkova rozhledna – na Hlinském kopci u obce Hlína. Za pěkného počasí vidíte i Alpy, běžněji pak Brno, Pavlovské vrchy atd.

Přírodní atraktivity

ZOO zahrada – na Mniší hoře postupně upravuje výběhy i expozice a Tygří skály, Tropické království, Safari, Bobřinec či indiánská chýše a výběh pro vlky rozhodně stojí za prohlídku.
Přírodní park Baba
Památná lípa Brno
Wilsonův les – Lesopark se rozkládá na svahu skalnatého kopce na levém břehu řeky Svratky v moderních katastrálních územích Stránice, Pisárky a Žabovřesky.

Aktivní dovolená

Okolí nabízí nejen příležitost ke koupání a vodním sportům, ale i k turistice a cykloturistice. Častým cílem výletníků je také hrad Veveří, který se tyčí na skále nedaleko Veverské Bítýšky. U hradu byl přes přehradu vybudován most pro chodce a pro cyklisty.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990