Ubytování - Březka u Jinolic

Obec Březka u Jinolic se nachází v krásném prostředí Českého ráje poblíž kempu v Jinolicích a Jinolických rybníků. Je to populární destinace pro české turisty a dobrým výchozím místem pro nejrůznější výlety.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Březka u Jinolic

(kód objektu: 3436_2)

Lokalita: Český ráj - Březka u Jinolic
Koupání: 250 m
Maximální počet osob: 4+1
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 500 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 8 330 Kč za týden

Menší jednoduše zařízená chatka pro nenáročné klienty se nachází v malé chatové osadě v blízkosti Jinolických rybníků a Prachovských skal. Ideální místo pro pobyt milovníků turistiky, cykloturistiky a horolezectví. …

Detail ubytování

Chata - Březka u Jinolic

(kód objektu: 3436_1)

Lokalita: Český ráj - Březka u Jinolic
Koupání: 250 m
Maximální počet osob: 7
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 9 800 Kč za týden

Jednoduše zařízená chata pro nenáročné klienty se nachází v malé chatové osadě v blízkosti Jinolických rybníků a Prachovských skal. Ideální místo pro pobyt milovníků turistiky, cykloturistiky. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici nenaleznete památky, ale v blízkém okolí můžete obdivovat slavné hrady a pamětihodnosti.

Památky v okolí

 • Hrad Valdštejn – Jeden z nejstarších hradů na Turnovsku, ze 13. století. Díky turnovské správě je hrad ve velmi dobrém stavu a krásný interiér zachován.
 • Hrad Trosky – Zřícenina a dominanta Českého ráje z 14. století se stala nedobytným hradem, vystavěným na čedičových skalách. Do nebes se tyčí dvě populární věže, jež nesou jména Baba a Panna.
 • Zámek Humprecht – Lovecký zámek ze 17. století s velkým lesoparkem
 • Hrad Kost – Nejdochovalejší středověký hrad v Čechách s unikátními exponáty, mimo jiné zvláštně vytesanou Pannou Marií, prostřeleným obrazem nebo třeba mučírnou.
 • Dětenice- Resort zahrnuje barokní zámek, středověký hotel a netradiční krčmu, kde se jí rukama, obslouží Vás personál v dobových kostýmech a zaleknout se nesmíte ani drsnější mluvy.
 • Jičín – Město je nazýváno městem pohádky a je také ideálním výchozím bodem turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů. Ve městě můžete navštívit Jičínský zámek, Rumcajsovu ševcovnu nebo chrám sv. Jakuba Většího.

Přírodní památky

Březka se nachází jen co by kamenem dohodil od populárních Jinolických rybníků, ideálních pro letní dovolenou. Pokud nepatříte k těm, co se chtějí jen koupat a opalovat, v okolí najdete i jiné přírodní atraktivity.

 • Jinolické rybníky – 3 velké rybníky, jmenují se Oborský rybník, rybník Němeček a rybník Vražda
 • Klokočské skály – Skalní město se skládá ze dvou částí, Betlémských skal a Klokočských skal. V Klokočských skalách se nachází jeskyně Postojna, někdy též nazývána Amerika. Je největší pseudokrasovou jeskyní v Českém ráji a je také atraktivním místem pro filmaře. Natáčela se zde například pohádka S čerty nejsou žerty. Uvnitř se nachází množství úzkých uliček, které ústí do překvapivě velkých prostor. Nezapomeňte si s sebou však baterku. Dále tu stojí za navštívení turisty oblíbené Klokočské průchody, což je 70 metrů dlouhá, hluboká rozsedlina ve skalní stěně mezi Klokočskými a Betlémskými skalami.
 • Prachovské skály – Platí za jedno z nejnavštěvo­vanějších skalních měst a nacházejí se asi 10 km severozápadně od Jičína. Vybrat si můžete ze dvou turistických okruhů a hustá síť turistických značek Vás provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a jinými kouzelnými zákoutími. Mezi nejnavštěvovanější místa tohoto ráje horolezců patří Vyhlídka Českého ráje, Americká sluj, vyhlídka prof. Hekena, či Císařská chodba. V horkých letních dnech se unavení turisté mohou osvěžit v přírodním koupališti U Pelíška, pojmenovaném po duchu těchto skal.
 • Kopicův statek – Jedná se o unikátní roubenou usedlost stojící o samotě asi 1 km východně od vesnice Kacanovy na Turnovsku. Od statku vede značený prohlídkový okruh, který vás provede pískovcovým údolím se skalními reliéfy, které byly zhotoveny v letech 1940 až 1978. Do skal jsou tu pod širým nebem vytesány postavy z českých dějin, doplněné verši.
 • Kozákov – Nejvyšší hora Českého ráje a Podkrkonoší je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled na Český ráj i Krkonoše, za příznivých podmínek tu často potkáte příznivce paraglidingu a při důkladném hledání můžete nalézt i polodrahokam.

Aktivní dovolená

Březka a její okolí nabízí spoustu zábavy a akce. Užívejte si vody, plavání a rybaření v Jinolických rybnících, campujte, využijte turistické a cyklistické trasy, zastavte se na diskotéce. Navíc si můžete projet Prachovské skály na koňském hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990