Ubytování Bradlecká Lhota

Klidná vesnička uprostřed lučních plání, lesnatých porostů a skal. V dřívějích dobách se v této obci těžila hrnčířská hlína.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Bradlecká Lhota

(kód objektu: 1591)

Lokalita: Český ráj - Bradlecká Lhota
Koupání: 200 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 7 km
Restaurace: 800 m
Cena od: 7 280 Kč za týden

Dobře zařízená dřevem obložená rekreační chata situovaná ve stráni na nádherném místě v srdci Českého ráje. Na prostorném travnatém pozemku je hostům k dispozici ohniště s posezením. V horkých letních …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo v místě se Vám určitě nejvíce zalíbí stylové, staré roubenky. Kromě nich se můžete kochat sochami a kaplí sv. Ludmily, nebo můžete vyjet do okolí a prohlédnout si hrady.

 • Místní památky:

  sousoší Korunování Panny Marie – sousoší z 19. století

  socha Panny Marie – socha z 19. století

  kaple sv. Ludmily – kaple z roku 1901

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  hrad Bradlec – zřícenina postavená ze skal a kamení, ke které se váží desítky pověstí

  hrad Kumburk – zřícenina gotického hradu na čedičovém vrchu

  Zámecký resort Dětenice – resort zahrnuje barokní zámek, středověký hotel a netradiční krčmu, kde se jí rukama, obslouží Vás personál v dobových kostýmech a zaleknout se nesmíte ani drsnější mluvy.

  Jičín – město je nazýváno městem pohádky a je také ideálním výchozím bodem turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů. Ve městě můžete navštívit Jičínský zámek, Rumcajsovu ševcovnu nebo chrám sv. Jakuba Většího.

Přírodní zajímavosti

Pokud si umíte vybavit Český ráj, jistě si vzpomenete na spousty zajímavě tvarovaných pískovcových, skalních útvaru, skrývajících se uprostřed lesů a vykukujících nad stromy.

 • Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 50ti kilometrů):

  Drábské světničky – tato bývalá skalní pevnost dnes patří k nejnavštěvo­vanějším místům této oblasti, a to především díky úchvatnému výhledu do okolní krajiny. Přestože je stavba již značně zchátralá, dochovaly se zbytky osmnácti světniček, které byly vytesány do pískovce a sloužily jako zásobárna. Drábské světničky najdete asi 4 km severovýchodně od Mnichova Hradiště.

Aktivní dovolená

Přímo u vesnice se prolínají turistické a cyklistické stezky, takže můžete vyrazit na výlety do přilehlého i vzdálenějšího okolí, záleží jen na vás.. Přímo v obci je také koupaliště, ve kterém se po výletě můžete osvěžit, nebo zde můžete strávit příjemný den s rodinou.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990