Ubytování - Bezděkov

Obec Bezděkov leží v předhůří Šumavy, cca. 5km jihozápadně od města Klatovy v malebné krajině údolí řeky Úhlavy na dohled od majestátných šumavských hor. Obcí prochází železniční trať Plzeň – Železná Ruda. Pro svou polohu představuje pro cykloturisty Bezděkov ideální východisko pro poznávání krás Klatovska a Pošumavy i Šumavy.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Bezděkov

(kód objektu: 2498)

Lokalita: Jižní Čechy - Bezděkov
Koupání: 200 m
Bazén:
Maximální počet osob: 11
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 2 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 8 190 Kč za týden

Dobře zařízená chalupa s bazénem, krbovými kamny a prostorným oploceným pozemkem se nachází v malé jihočeské obci. Zdejší kraj rybníků a blat, pěkná okolní příroda a ideální podmínky pro turistiku, …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Zámek Bezděkov – původní bezděkovský zámek byl podle zkoumání postaven v roce 1737 na místě gotické tvrze a vzhledem ke svému umístění pod úrovní dna Hořejšího rybníka byl obehnán vodním příkopem a celá stavba umístěna na dřevěné piloty. Postupem doby vzhledem ke zklidnění situace v Evropě toto opevnění ztratilo svůj význam a tak hrabě Morzin dal příkop zasypat a zámek přestavět.

  Kostel sv. Václava – kostel byl postaven na náměstí v samém centru obce v letech 1899 – 1901 a je tak jedním z nejmladších kostelů v okrese Klatovy.

  Kaplička Sv. Jana Nepomuckého – malá zděná kaplička stojí v zahradě u čp.33, v bývalém domě Leopolda Kodyma a podle vyprávění stávala na ostrůvku uprostřed rybníka v dolním Bezděkově a byla na ní připevněna deska se známým epigramem K.H. Borovského „ Svatý Jene z Nepomuku

  Kaplička sv. Anny – zděná kaplička s věžičkou byla postavena mezi domy čp. 30 a 42 v dolním Bezděkově s obrazem Sv. Rodiny na oltáři. Původní zvon, kterým se v minulosti třikrát denně vyzvánělo, je z obavy před odcizením uložen v zabezpečené místnosti archivu obecního úřadu.

 • Památky v okolí

  Hrad Rábí jako výrazná dominanta horního Pootaví patří k nejmohutnějším a nejrozsáhlejším středověkým hradním stavbám v Čechách.

  Hrad Švihov – pozdně gotický vodní hrad s vodním opevňovacím systémem při řece Úhlavě severně od Klatov. Domov filmové Popelky.

  Hrad Velhartice byl založen na přelomu 13. a 14. století na skalním ostrohu, obtékaném říčkou Pstružnou. Tento hrad si patrně jako rodové sídlo pánů z Velhartic počal stavět Bušek starší z Velhartic, hrad dostavoval Bušek mladší, oba byli věrní a oblíbení komorníci Karla IV.

  Chudenice – rohledna Bolfánek na vrchu Žďár (583 m.n.m.) nedaleko městečka Chudenice. Měří 45m a poskytuje nádherný výhled na široké okolí.

Přírodní atraktivity

Vodní nádrž Nýrsko – Přehrada slouží jako zásobárna pitné vody pro Klatovy, Domažlicko a Plzeň. Po hrázi a kolem západního břehu přehrady vede žlutě značená turistická stezka. Z důvodu ochrany zdroje pitné vody je další pohyb turistů v blízkosti přehrady omezen pouze na vyznačené trasy.

Velký a Malý Ostrý – Nápadný dvojvrchol Ostrého dosahuje 1293 m n.m. a nachází se na státní hranici s Německem. Podle siluety byl také nazýván ”Prsa Matky Boží”.

Americká zahrada u Chudenice – Národní přírodní památka Americká zahrada se rozkládá pod rozhlednou Bolfánek, v lesním komplexu Žďár zhruba 2 km od Chudenic. Jedná se o nejucelenější soubor dřevin z území Severní Ameriky v České republice. V zahradě se doposud uchovaly některé dřeviny z dob jejího založení.

Aktivní dovolená

Okolí Bezděkova skrývá mnohé zajímavosti, památky i přírodní krásy. V obci i blízkém okolí jsou vhodné podmínku pro turistiku například Bezděkovské kolečko – ke struhadelskému kříži, délka si 16 km. Do okolí se také rozbíhají nejrůznější cyklostezky, po kterých se můžete vydat objevovat tamní krásy. Pro milovníky rybaření jsou zde ideální podmínky. V horkých letních dnech se můžeme vydat k vodě například na koupaliště do Klatov. Je zde také možnost zapůjčit si koně a udělat si nádhernou projížďku po okolí.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990