Chaty a chalupy Beskydy

Dobré jídlo, kvalitní pivo, domácí pálenka, folklórní festivaly a skanzeny – tím vším je známá turisticky oblíbená oblast na hranicích České republiky a Slovenska.
Beskydy jsou to pravé místo pro Vaši dovolenou, tak nemeškejte a vyberte si z naší nabídky kvalitních chat a chalup k pronajmutí.

Nalezeno 7 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Nýdek-Hluchová

(kód objektu: 3077)

Lokalita: Beskydy - Nýdek-Hluchová
Koupání: 5 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Přístřešek Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1.20 km
Restaurace: 600 m
Cena od: 11 620 Kč za týden

Účelně zařízená rekreační chata se nachází v krásném údolí Beskyd v těsné blízkosti turistických, sportovních a kulturních středisek v Polsku a na Slovensku. Na zahradě je hostům k dispozici ohniště, …

Detail ubytování

Chalupa - Trojanovice

(kód objektu: 2104)

Lokalita: Beskydy - Trojanovice
Koupání: 0 m
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 3 km
Restaurace: 900 m
Cena od: 10 430 Kč za týden

Moderně zařízená rekreační chalupa s bazénem, altánkem a venkovním krbem. Zdejší nádherné okolí skýtá nepřeberné množství výletů (Rožnov pod Radhoštěm, Štramberk, Pustevny). …

Detail ubytování

Chata - Čeladná

(kód objektu: 3489)

Lokalita: Beskydy - Čeladná
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Restaurace: 1 km
Cena od: 14 070 Kč za týden

Velmi pěkně zařízená chata s nově renovovaným interiérem situovaná v malé chatové osadě.Z prostorné terasy se hostům nabízí jedinečný výhled na panorama Beskyd. Na pečlivě udržované zahradě hosté jistě …

Detail ubytování

Chalupa - Vendryně

(kód objektu: 3181)

Lokalita: Beskydy - Vendryně
Koupání: 2 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 14 420 Kč za týden

Stylově zařízená nově zrekonstruovaná chalupa s bazénem situovaná na oplocené zahradě s altánem, zahradním krbem a houpačkou. Objekt se nachází v malé obci 2 km od Bystřice nad Olší, zdejší …

Detail ubytování

Chata - Malá Bystřice

(kód objektu: 3832)

Lokalita: Beskydy - Malá Bystřice
Koupání: 600 m
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 600 m
Restaurace: 1.80 km
Cena od: 15 120 Kč za týden

Velmi pěkně zařízená chata leží v překrásné valašské krajině s lesy a horskými pastvinami. Ideální ubytování pro milovníky turistiky a cykloturistiky. Chata se nachází ve svažitém terénu s výhledem na …

Detail ubytování

Chata - Malá Bystřice

(kód objektu: 3831)

Lokalita: Beskydy - Malá Bystřice
Koupání: 600 m
Bazén:
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 600 m
Restaurace: 1.80 km
Cena od: 15 120 Kč za týden

Velmi pěkně zařízená chata umístěná ve svažitém terénu s výhledem na panorama Beskyd. Sousední objekt se rovněž pronajímá, v nabídce pod kódem 3832. Na prostorném pozemku je k dispozici bazén, …

Detail ubytování

Chalupa - Hutisko-Solanec

(kód objektu: 3380)

Lokalita: Beskydy - Hutisko-Solanec
Koupání: 12 km
Maximální počet osob: 7
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 5 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 16 450 Kč za týden

Útulná, ve valašském stylu postavená a dobře vybavená chalupa s nádherným výhledem na hřebeny Beskyd. Okolí chalupy nabízí nesčetné možnosti sportovního využití. V případě, že nechcete sportovat, můžete si na …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky v Beskydech

Beskydy jsou krajinou s bohatou tradicí i folklórem a o památky a kulturní vyžití tu tedy není nouze.
Nachází se tu asi nejznámější skanzen v Česku, rozsáhlý areál zříceniny hradu Hukvaldy a navštívit zde můžete třeba i rodiště Sigmunda Freuda nebo muzeum vozů Tatra.

 • rodný dům Sigmunda Freuda – v Příboře můžete navštívit expozici s názvem „Sigmund Freund – člověk“, která představuje Freuda jako „normálního“ člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu.
 • Technické muzeum Tatra – v Kopřivnici navštivte muzeum zasvěcené automobilům značky Tatra. Uvidíte tu na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby, podvozky, motory, modely, designérské návrhy a různé rarity.
 • Hukvaldy – rozsáhlá hradní zřícenina se nachází nad stejnojmennou obcí a rodištěm skladatele Leoše Janáčka. Najdete tu kapli sv. Ondřeje nebo věž, ze které je krásná vyhlídka do širokého okolí až k Ostravě. V průběhu sezony je zde pořádána spousta akcí, například pálení čarodějnic, hledání pokladů, vystoupení šermířů, strašidelná noc, dobývání hradu Hukvaldy, vinobraní, Ondřejská pouť a další.
  15 km od hradu Vám nabízíme ubytování v rekreační chalupě s bazénem v obci Trojanovice.
 • Štramberk – Podle legendy založili hrad Štramberk na výrazném kopci v podhůří Beskyd templáři. Ve skutečnosti však lze vznik Štramberka posouvat až někam do první poloviny 14. století.Z hradu Štramberka se dochovala především dominantní věž Trúba upravená na rozhlednu, čtverhranná obranná věž na jihozápadě a části hradeb.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • Valašské muzeum v přírodě – v Rožnově pod Radhoštěm naleznete nejrozsáhlejší skanzen střední Evropy. Jsou tu pro Vás připraveny ukázky tradičních řemesel, pěstování rostlin a chov dobytka.
  Téměř 150 objektů je zde rozmístěno do třech expozic – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina.
 • Pustevny – areál Pusteven je národní přírodní památkou a nachází se mezi Radhoštěm a Tanečnicí. Uvidíte tu dřevěné horské chalupy Maměnka a Libušín, postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem. Na výzdobě interiéru Libušína se podílel český malíř Mikoláš Aleš.
  Pustevny jsou nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd a kromě malebných dřevěných chalup tu můžete obdivovat také sto let starou dřevěnou valašskou zvoničku.
  Ubytovat se můžete v 10km vzdálené obci Hutisko-Solanec v naší pěkně zařízené chatě

Přírodní krásy Beskyd

Beskydy se pyšní nádhernou přírodou a mnoha přírodními zajímavostmi.
Navštivte třeba jeskyni Šipka, proslavenou archeologickými nálezy, bájnou horu Radhošť nebo vystoupejte na nejvyšší horu Beskyd.

 • jeskyně Šipka – volně přístupná jeskyně patří k jednomu z nejhezčích krasových útvarů Štramberského krasu. Proslavila se díky nálezu spodní čelisti neandrtálského dítěte tzv. Šipecké čelisti. Tento nález dokázal, že zde pobývali pravěcí lovci.
  Dále zde byly nalezeny kosti a zuby pravěkých zvířat, např. jeskynního medvěda, který zde nějakou dobu pobýval, kosti lva jeskynního, hyeny, nosorožce srstnatého, mamuta, zubra, pratura, pižmoně, levharta, rosomáka, soba polárního nebo losa.
  Dnes je jeskyně obývána pouze netopýry.
 • PP Travertinová kaskáda – několik desítek metrů dlouhý travertinový val, nedaleko obce Tichá.
  Tip od serveru kvetenacr.cz
 • Lysá hora – na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd můžete vystoupat pěšky, vyšlapat na kole. V okolí se nacházejí podzemní pseudokrasové prostory Ondrášovy díry, skautský památník nebo skalní útvary v přírodní rezervaci Mazák.
  Z vrcholu je nádherný výhled na celé Beskydy, Malou Fatru a někdy dokonce až Západní Tatry – Roháče.
  Při naprosto ideálních podmínkách (jen několik dní v roce) je na severozápadě nad Jeseníky vidět i Sněžka, vzdálená 200 km.
 • hora Radhošť – pověstmi opředená hora Radhošť, spojená s pohanským bohem Radegastem, nabízí návštěvníkům krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky – Praděd, Malou a Velkou Fatru.
  Hora je protkaná hustou sítí dosud neprobádaných chodeb, které podle pověstí ukrývají Radegastovu svatyni a zbojnické poklady. Na hřebenové cestě po Radhošti mezi poutní kaplí sv. Cyrila a Metoděje a Pustevnami můžete obdivovat sochu Radegasta z přírodní žuly.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • Ptačí oblast Beskydy – jedna z mnoha ptačích oblastí v ČR. V ptačích oblastech se provádí monitoring výskytu druhů ptáků podle speciálního tříletého plánu. V Beskydech byla ptačí oblast vyhlášena, protože zde dochází k úbytku přírodních stanovišť ohrožených druhů ptáků. Ubývá zejména doupných stromů, které jsou domovem pro mnoho druhů.

Aktivní dovolená v Beskydech

Prožijte v Beskydech nezapomenutelnou dovolenou. Na své si zde přijdou vyznavači pěší, cyklo i hipoturistiky, paraglidingu a milovníci jízdy na horských kolech. Také využijte husté sítě značených cyklotras a vyjeďte si na výlet třeba po stezce Radegast cyklo trek. Nebo se vydejte po některé z horských stezek, linoucí se nádhernou zdivočelou krajinou.
Ubytování v Beskydech je pro vás připraveno v celé řadě chat k pronájmu. Jako je například kvalitní Chalupa Vendryně.

Ubytování v Beskydech

V Beskydech nabízíme ubytování hned v několika chatách a chalupách v různých lokalitách.
Ubytování je zpravidla možné jak v létě, tak v zimě i když oblíbenější jsou zde letní dovolené. Pokud si nevyberete v Beskydech, můžete zkusit třeba sousední Slovácko, Jeseníky, nebo obecný výběr chaty a chalupy na horách, kde jsou přehledně vidět všechny naše horské chaty, nebo se můžete vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990