Chalupa - Bartošovice

Bartošovice se nacházejí v podhůří Orlických hor ve výšce 580 m.n.m. na samé hranici České republiky a Polska v okrese Rychnov nad Kněžnou, kraj Královéhradecký. Hranicí je řeka Divoká Orlice. Obec je známá především díky zachovalým původním lidovým stavbám.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Bartošovice

(kód objektu: 3144)

Lokalita: Orlické hory - Bartošovice
Koupání: 10 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 5 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 9 520 Kč za týden

Nově zrekonstruovaná prostorná chalupa s bazénem a velkým pozemkem. Pozemek skýtající soukromí je ohraničen živým plotem, potokem a řekou. Okolí ideální pro cykloturistiku, in-line brusle. V chalupě je možnost připojení …

Detail ubytování

Chalupa - Bartošovice

(kód objektu: 2700)

Lokalita: Orlické hory - Bartošovice
Koupání: 11 km
Maximální počet osob: 12
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 500 m
Restaurace: 600 m
Cena od: 19 110 Kč za týden

Prostorná, horská chalupa se nachází na velice pěkném místě, ve slunné stráni obklopené lesem. Výhodné místo k podnikání turistických výletů. Nedaleký hraniční přechod lze využít k poznávací okružní cyklotrase polským …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

  • Barokní kostel sv. Máří Magdaleny – místní památka

Ubytování

Ubytovat se zde můžete v prostorné, horské chalupě, která se nachází na velice pěkném místě, ve slunné stráni obklopené lesem. Výhodné místo k podnikání turistických výletů. Nedaleký hraniční přechod lze využít k poznávací okružní cyklotrase polským pohraničím.

Přírodní atraktivity

  • Zemská brána – chráněný přírodní výtvor a oblíbené výletní místo. Předmětem ochrany je celý krajinný komplex s lesními porosty na svazích, loukami v těsném okolí řeky a balvanitým řečištěm Divoké Orlice, jejíž břehy jsou lemovány nápadnými skalními útvary.
  • Neratov – V roce 1998 byla v nivě Divoké Orlice, mezi silnicí a řekou, jihovýchodně od Neratova, vyhlášena přírodní rezervace „Neratovské louky“. Předmětem ochrany je typický biotop podmáčené louky v nivě Divoké Orlice.

Zima

  • Lyžování má v Bartošovicích tradici, neboť zde údajně začalo lyžování v Orlických horách. Lyžování Bartošovicím zůstalo, je zde lyžařské středisko Nella. Ze sjezdovky jsou nádherné výhledy na samotné Bartošovice, ale i na údolí Divoké Orlice a polské Bystřické hory, které se zvedají na druhém břehu řeky.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990