Ubytování Arnoltice

Menší vesnička uprostřed pohádkové krajiny oplývající přírodou kousek od Děčína. V obci stojí několik původních typických domů postavených z kamene, dřeva a se střechami ze šindele.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Arnoltice

(kód objektu: 3079)

Lokalita: České Švýcarsko - Arnoltice
Koupání: 800 m
Maximální počet osob: 9+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 100 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 12 110 Kč za týden

Stylově zařízená chalupa s velkou, udržovanou zahradou s altánem, hřištěm, dětskou houpačkou a pískovištěm. Chalupa se nachází v krásné lokalitě Českého Švýcarska, doporučujeme návštěvu Pravčické brány, využití cyklostezky až do Drážďan, …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Pokud patříte mezi milovníky architektonických památek, významné stavby v Arnolticích se Vám jistě zalíbí. Kdyby Vám nestačily pouze místní pamětihodnosti, zajeďte do okolí.

 • Místní památky:

  kostel Nanebevzetí Panny Marie – kostel z 19. století, který musel být po požáru zrekonstruován

  větrný mlýn – tento mlýn holandského typu se nachází na jihozápadním okraji obce Arnoltice. Svému účelu přestal sloužit v roce 1877 a dnes slouží k rekreačnímu účelu. Přímo v obci Arnoltice Vám nabízíme stylově zařízenou chalupu k pronajmutí.

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 20ti kilometrů):

  Děčín – město je se svou nadmořskou výškou 135 m nejníže položených městem v Čechách. Pro svou polohu je velmi vhodným východiskem pro návštěvu Lužických hor, Česko-saského Švýcarska, Krušných hor i Českého středohoří. Navštit zde můžete například zámek s monumentální barokní konírnou, jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v Čechách nebo se Vám nabízí plavba lodí po Labi. Ubytování nabízíme v městské části Jalůvčí v komfortně zařízeném apartmánovém domě.

  Rabštejn Jánská – jedná se o expozici dokumentující historii podzemní letecké továrny z druhé světové války. Návštěvu je nutné domluvit den předem a i v letních měsících se doporučuje teplé oblečení. Expozici najdete v obci Jánská, asi 15 km od Děčína.

  Belvedér – tato vyhlídková plošina, čnící asi 130 m nad hladinou Labe, je nejstarší upravenou vyhlídkou Českého Švýcarska. Z vyhlídky se naskýtá krásný výhled do hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice. Belvedér získal v roce 2011 několik ocenění v soutěži Kudyznudy. Zejména pak celkové vítězství v regionu Severozápadních Čech a druhé místo v hlavní celorepublikové soutěži. Vyhlídku najdete u obce Labská Stráň.

Přírodní památky

České Švýcarsko, taktéž Arnoltice, je oblastí s překrásnou krajinou, lákající pro celodenní výlety, ať už v létě nebo v zimě. Je to krajina chlubící se množstvím rozhleden, pískovcových útvarů a bohatou florou a faunou.

Pravčická brána – Tuto přírodní památku a zároveň symbol Národního parku České Švýcarsko najdete asi 3 km od Hřenska. Svými rozměry je největší pískovcovou skalní branou v Evropě a ze zpřístupněných skal nad restaurací Sokolí hnízdo se Vám naskytnou úchvatné výhledy. Ubytovat se můžete ve stylově zařízené chalupě v obci Arnoltice jen 8 km odsud.
Edmundova (Tichá) soutěska – soutěska je jedním z nejzajímavějších a nejcennějších částí Českého Švýcarska, a to především kvůli tzv. zvratu vegetačních stupňů, kdy dochází k hromadění studeného vzduchu. Důsledkem toho je výskyt chladnomilných druhů rostlin, které se jinak objevují na horách. Oblast se může pyšnit i bohatou faunou. Část rokle je přístupná pouze jízdou na pramicích, jejichž provoz byl zahájen roku 1890.
Kyjovské údolí – údolí řeky Křinice charakterizují kaňony lemované skalními stěnami a můžete tu vidět nejrůznější skalní útvary, například Bratrské kameny, Jeskyni víl, Vinný sklep nebo Klenotnici. Klenotnice je skalní amfiteátr, který byste při své návštěve neměli vynechat. Je tvořena 20 m vysokými stěnami a skalní věží zvanou Strážce Klenotnice. Podle pověsti zde lapkové ukrývali svůj lup z obchodní stezky v Kyjovském údolí a odtud zřejmě prochází název amfiteátru.

Aktivní dovolená

Pokud je Vám bližší aktivně strávená dovolená, strádat nebudete. Navštívit můžete například sportovní areál Jedlová nebo můžete navštívit jeden z mnoha rančů a poznávat krajinu z koňského hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990