Ubytování Albrechtice v Jizerských horách

Město Albrechtice v Jizerských horách, nacházející se v okrese Jablonec nad Nisou, je turisticky velmi zajímavým místem. Nachází se zde mnoho památek, vyhlídek, přírodních zajímavostí, jako například skal, jezer, nebo přehrad. Také místní lidová architektura vábí turisty do těchto míst. Na své si zde přijde zkrátka každý.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Lokalita: Jizerské hory - Albrechtice v Jizerských horách
Koupání: 12 km
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 400 m
Cena od: 6 510 Kč za týden

Dobře zařízená polovina horské chalupy pro 8 osob vhodná pro letní pobyt turistů a cykloturistů. …

Detail ubytování
Lokalita: Jizerské hory - Albrechtice v Jizerských horách
Koupání: 12 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Obchod: 500 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 8 190 Kč za týden

Velmi pěkně zařízený apartmán v luxusní novostavbě situované v krásné přírodě Jizerských hor. Pro milovníky turistiky a cykloturistiky jsou v okolí objektu trasy různých typů náročnosti, pro milovníky houbaření budou …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Jizerské hory jsou bohaté na památky, především rozhledny, které byste určitě měli navštívit, kvůli jedinečnému pohledu na Jizerské hory.
Kostel sv. Františka z Pauly – z počátku byl kostel zasvěcený sv. Vavřinci. Tamní kazatelna i křtitelnice jsou dokladem značného rozmachu řezbářského řemesla té doby. Jediný zachovalý zvon pochází z 17. století a byl sem přenesen v r. 1784 z Mladé Boleslavi. Krásný lustr připomíná, že jsme v oblasti s bohatou sklářskou tradicí.
Mauzoleum – návštěvníky místního hřbitova zaujme mohutné mauzoleum s kopulí, které bylo postaveno synem podnikavého Johanna Schowanka, zakladatele firmy na výrobu dřevěných perel a hraček. Později byla firma přejmenována na závod TOFA, nyní firma Detoa.
Protržená přehrada – přehrada na řece Bílá Desná byla poprve napuštěna v roce 1915. Hned v dalším roce se její sypaná hráz protrhla a způsobila obrovské škody, když 62 lidí přišlo o život a bylo zničeno, nebo vážně poškozeno nespočet domů a továren.
Královka – Původně dřevněná rozhledna na Königově kopci (dnes Královka). Vyhlídková plošina se tyčí ve výšce 19m. Později bylo u rozhledny zřízeno pohostinství pro návštěvníky rozhledny. Na začátku 20. století však rozhlednu zničila vychřice, ale zanedlouho už byla postavena nová, kamenná rozhledna. Pohostinství později také vyhořelo a dnes u rozhledny stojí kamenná budova.

Přírodní zajímavosti

Malebná krajina Jizerských hor nabízí mnoho k vidění. Stačí se podívat kolem sebe.
Tanvaldský špičák – tradiční cíl výletů mnoha turistů určitě stojí za návštěvu. Na svazích tohoto kopce pramení čtyři potoky, takže se můžete zastavit i u jejich pramenů. Vodopády Černé Desné – k tomuto místu Vás zavede naučná stezka, kde se dozvíte mnoho zajímavých věcí o řece, obci Desná i okolí. V údolí řeky Černá Desná pak můžete obdivovat divoké vodopády této horské říčky.
Bozkovské jeskyně – jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách.

Aktivní dovolená

Okolí Albrechtic nabízí nepřeberné množství aktivit. Po okolí můžete objevovat zajímavá místa, ke kterým vedou turistické trasy, nebo cyklostezky. Dále můžete zajet do Tanvaldu, nebo Harrachova na koupaliště, kde si určitě užijete spoustu zábavy. V Harrachově si třeba můžete zahrát i tenis. V Albrechticích je také možné půjčit si koně a vyrazit na projížďku po okolí. Po náročném dni můžete zajít do místní sauny.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990